Sušená cibuľa je výborným pomocníkom v kuchyni. Pri príprave jedál nemusíte utierať slzy a pritom Vaše jedlo prevonia, zachováva si vôňu a silu svojej arómy.
Pôvod korenia Predpokladá sa, že pochádza z Ázie, pravdepodobne zo Stredného východu z oblasti Iránu. Divorastúca sa však dá nájsť na mnohých miestach zemegule, takže pôvod cibule ostáva zatiaľ nejasný. Egypťania v časoch faraónov cibuľu uctievali. Symbolizovala nesmrteľnosť a pochovávala sa spolu s faraónmi. Cibuľa patrí do rodu cibuľovitých. Existuje viac ako 300 druhov cibúľ, rôznych tvarov a farieb.
Liečivé účinky Cibuľa má podobne ako cesnak silný obsah sírnych zložiek, ktoré zodpovedajú za jej pach. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, minerálne látky ako chróm, ktorý pomáha bunkám reagovať na inzulín, a flavonoidy pomáhajúce prijatiu iných látok do tela. Je preukázané, že cibuľa má podiel na znižovaní cukru v krvi, znižuje cholesterol a krvný tlak, a tak napomáha predchádzať cievnym ochoreniam. Tiež pomáha ničiť škodlivé baktérie v zažívacom aj v dýchacom ústrojenstve. Je vhodná aj pri zápche a bolení hrdla. Obsahuje vitamíny B1 a B2, C, je bohatá na kyselinu listovú, vitamín E i karotény. Nájdeme v nej železo, zinok, síru, fosfor, sodík, vápnik, draslík, horčík, meď aj jód. Pomáha predchádzať zdravotným komplikáciám, ako sú kŕčové žily, poruchy prekrvovania, hemoroidy, ale aj závažnejším chorobám.